Xenical gdzie kupić bez recepty
4.82 / 50

Xenical gdzie kupić bez recepty

4.82 / 50

Jeśli od jakiegoś czasu zmagasz się z nadwagą, próbowałaś wielu diet, ale wszystkie, jeśli już, dają bardzo krótkotrwałe efekty, nie rozpaczaj. Xenical jest silnym lekiem: zapobiega wchłanianiu tłuszczu w organizmie i wykorzystuje tłuszcz, który organizm przechowywał przez długi czas, aby go "spalić".

224.42zł 235.64zł

Xenical: sposób na odchudzanie


Otyłość i nadwaga od dawna są plagą współczesnego świata, a badania pokazują, że około 30% ludzi na naszej planecie ma nadwagę. W samej Polsce co druga osoba dorosła i co czwarte dziecko lub nastolatek boryka się dziś z problemem, który stwarza inne, znacznie poważniejsze problemy, nie tylko w zakresie wyglądu, ale także zdrowia fizycznego i psychicznego, jakości życia i integracji społecznej.

Siedzący tryb życia, brak ćwiczeń, żywność o wysokiej zawartości tłuszczu i kalorii, zaburzenia hormonalne i stres to niektóre z przyczyn, które prowadzą do problemów z nadmierną masą ciała.

Jeśli już bierzesz Xenical i znasz wszystkie jego właściwości, wystarczy, że złożysz zamówienie na naszej stronie, a otrzymasz Xenical w dawce 120 mg w najlepszej cenie.

Jeśli jeszcze nie znasz tego skutecznego leku, którego aktywną substancją jest orlistat (który zapobiega trawieniu tłuszczów w organizmie), przed zamówieniem koniecznie zapoznaj się z naszym materiałem, w którym szczegółowo omawiamy odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania dotyczące leku Xenical 120 mg.

Cena Xenicalu


Cena Xenical w Polsce różni się w zależności od apteki. W każdym przypadku cena w naszej aptece internetowej miło Cię zaskoczy, bo będzie korzystnie różnić się od tej ze zwykłej apteki. Dlaczego to jest takie tanie? To proste: nasze koszty są znacznie niższe niż w każdej aptece offline i nie musimy nakładać dodatkowej marży na cenę leku, dzięki czemu oprócz najlepszej ceny możemy zapewnić naszym klientom dodatkowe rabaty i bonusy motywacyjne.


Możesz kupić Xenical bez recepty


Tak, możesz zamówić u nas ten lek bez recepty z maksymalną wygodą. Wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza i kilkoma kliknięciami zamówić produkt, który zostanie dostarczony bezpośrednio pod wskazany adres.

Należy pamiętać, że nie możemy zagwarantować, że recepta nie będzie wymagana w żadnej innej aptece. Zalecamy, aby przed zamówieniem leku skonsultować się z lekarzem.

Zalety kupowania w aptece internetowej


Era cyfrowa nieubłaganie porusza świat. W ostatnich latach chyba każdy docenił zalety zakupów w sieci. W czasach wymuszonej samoizolacji to właśnie zamówienia online pomagały nam zachować bezpieczeństwo i zdobyć potrzebne leki, jedzenie i rzeczy.

Nie da się ukryć, że dzięki temu oszczędzamy mnóstwo czasu, który lepiej byłoby poświęcić na jogging w parku, a nie na stanie w kolejce w aptece. Nie musisz już szukać apteki, w której znajduje się potrzebny Ci lek, pytać farmaceuty o jego działanie (bo wszystko możesz przeczytać na naszej stronie), rumienić się przy zakupie niektórych leków lub środków do antykoncepcji i higieny osobistej, bo zachowamy Twoją prywatność.

A co najważniejsze, kupując u nas leki, nie będziesz musiał płacić zbyt wiele, bo lek będzie dostarczony z magazynu naszych partnerów - oficjalnych producentów leków - i nie będziesz musiał płacić czynszu za lokal zwykłej apteki off-line (bo wszystkie te koszty są zawsze zawarte w czeku kupującego).


Jak rozwija się otyłość i jakie czynniki się do niej przyczyniają


Zanim zbadamy mechanizm działania leku na nadwagę, spróbujmy zrozumieć, czym jest otyłość i nadwaga oraz jakie są przyczyny i sposoby rozwoju tego schorzenia.

Nadwaga i otyłość to nie kilka dodatkowych kilogramów, ale wynik powstawania nieprawidłowych lub nadmiernych złogów tłuszczu, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Złogi pojawiają się w różnych miejscach, szczególnie niebezpieczny jest tłuszcz wokół narządów wewnętrznych.

W większości przypadków otyłość rozwija się w wyniku nadmiernego spożycia pokarmów, niskiego wydatku energetycznego (siedzący tryb życia) oraz zaburzeń metabolicznych. Ważnym źródłem kalorii w pożywieniu jest tłuszcz, ponieważ spalenie 1 g tłuszczu wyzwala dwa razy więcej energii niż spalenie 1 g białka lub węglowodanów.

Możesz stwierdzić, czy masz nadwagę, obliczając swój wskaźnik masy ciała, który jest stosunkiem wzrostu do wagi. Dzięki temu dowiesz się, czy Twoja waga jest w normie, czy może czas schudnąć lub wręcz przeciwnie - przytyć. Wskaźnik BMI pomiędzy 18,5 a 24,9 jest uznawany za normalny, BMI pomiędzy 25 a 29,9 wskazuje na nadwagę, a BMI powyżej 30 jest klasyfikowany jako otyłość. Ryzyko zachorowania wzrasta pomiędzy BMI 25 a 29,9 i znacznie zwiększa się po 30 roku życia.

Obliczanie BMI jest proste: podziel swoją wagę w kilogramach przez swój wzrost w metrach kwadratowych.

Należy pamiętać, że obliczenie to nie nadaje się do oceny wagi osób o dobrze rozwiniętej budowie mięśniowej (sportowcy, kulturyści itp.) oraz osób poniżej 20 lub powyżej 65 roku życia, kobiet w ciąży i karmiących.

Nadwaga to nie tylko zmiany wizualne, ale również charakterystyczne objawy, a oto główne z nich: nadmierna potliwość, duszność przy niewielkim wysiłku, bóle stawów, obrzęki, bóle głowy, sylwetka staje się "otyła".

Jeśli nie robisz nic i myślisz, że problem sam się rozwiąże, ryzykujesz rozwój szerokiej gamy powikłań i chorób:


 • zaburzenia endokrynologiczne (cukrzyca, zaburzenia hormonalne gruczołów płciowych)
 • choroby układu krążenia (zawał serca, udar mózgu, nadciśnienie tętnicze);
 • zaburzenia mięśniowo-szkieletowe (problemy z krążeniem, zapalenie stawów, osteoporoza, osłabienie mięśni);
 • Niewydolność menstruacyjna, w niektórych przypadkach obniżone libido u kobiet, a u mężczyzn otyłość wiąże się z zaburzeniami erekcji.

Teraz, gdy znamy niebezpieczeństwa związane z nadwagą, nadszedł czas, aby zrozumieć, co trzeba zrobić, aby przywrócić wagę do normy.
Aby określić sposób leczenia schorzenia, konieczne jest postawienie diagnozy stanu zdrowia danej osoby. Dopiero wtedy lekarz przepisuje metodę leczenia.

W większości przypadków jest to klasyczne i kompleksowe leczenie z wykorzystaniem diety, ćwiczeń fizycznych i leków (najczęściej przepisywany jest Xenical jako skuteczny i sprawdzony w czasie) w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów; w szczególnie ciężkich przypadkach otyłości przed klasycznym leczeniem stosuje się radykalne działania, takie jak operacja (resekcja żołądka - usunięcie części żołądka).


Czym jest Xenical i jakie są jego skutki dla organizmu


Xenical to skuteczny preparat odchudzający, którego głównym zadaniem jest hamowanie wchłaniania tłuszczu w jelicie poprzez blokowanie lipazy. W ten sposób tłuszcze nie są wchłaniane i są eliminowane przez organizm, który następnie zaczyna wykorzystywać zgromadzone zasoby energetyczne, przyczyniając się do stopniowej utraty wagi.

Xenical - Twój wierny pomocnik w walce o szczupłość, ponieważ działanie leku występuje tylko w świetle jelita, a nie ogólnoustrojowo. Dzięki temu można uniknąć wielu skutków ubocznych.

Fakt, że lek nie uzależnia oznacza, że można go przyjmować przez długi czas bez obaw, że spowoduje on szkody w organizmie.

Mechanizm działania


Po podaniu doustnym substancja czynna orlistat hamuje działanie lipaz żołądkowych i trzustkowych (enzymów przyspieszających rozkład lipidów podczas procesów metabolicznych organizmu). W efekcie zaburzony jest rozkład tłuszczów pokarmowych, a ich wchłanianie z przewodu pokarmowego jest zmniejszone o około 30 procent.

Ponieważ lek ogranicza przyjmowanie tłuszczów w organizmie, pomaga osobie stosować zdrową dietę niskotłuszczową. Przy systematycznym stosowaniu efekt ten prowadzi do zmniejszenia masy ciała u pacjentów otyłych i z nadwagą. Potwierdzono zmniejszenie przyrostu masy ciała w ciągu dwóch lat po zakończeniu długotrwałego leczenia.

Ponadto orlistat pomaga zmniejszyć wchłanianie cholesterolu do krwi i pozytywnie wpływa na metabolizm glukozy.

U pacjentów z cukrzycą typu I i otyłością przyjmujących doustne leki przeciwcukrzycowe, Xenical zmniejsza masę ciała i normalizuje metabolizm węglowodanów, zmniejszając potrzebę przyjmowania leków przeciwcukrzycowych.

Warto zauważyć, że podczas przyjmowania orlistatu stężenie tłuszczu w kale wzrasta po 24-48 godzinach od rozpoczęcia leczenia i wraca do poziomu wyjściowego po 48-72 godzinach od odstawienia leku. Na ogół lek jest całkowicie eliminowany z organizmu z niezmienionym kałem lub moczem w ciągu 3-5 dni.


Wskazania do stosowania leku Xenical


Produkt jest stosowany głównie jako długoterminowe leczenie w połączeniu z dietą niskokaloryczną u pacjentów z nadwagą (BMI większe lub równe 28) i otyłością (BMI większe lub równe 30).

Jeśli całkowita masa ciała pacjenta nie zmniejszyła się o co najmniej 5% w ciągu 12 tygodni od rozpoczęcia terapii, lek należy odstawić.

Przed rozpoczęciem leczenia należy poprosić lekarza o zalecenie indywidualnej terapii.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego stosowania?


Tak, stosowanie Xenicalu podlega przeciwwskazaniom, jak każdy lek. Należy je dokładnie przeczytać przed rozpoczęciem leczenia.

Poniżej wyróżniono główne przeciwwskazania:

 • Nadwrażliwość na orlistat lub inne substancje pomocnicze;
 • cholestaza (zmniejszenie lub przerwanie wydalania żółci);
 • przewlekły zespół złego wchłaniania (zespół złego wchłaniania składników odżywczych w jelicie, w którym zaburzone jest trawienie w świetle jelita cienkiego i transport składników odżywczych przez ścianę jelita);
 • ciąża;
 • karmienie piersią.


Xenical i dzieci


Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

Czy można pić alkohol podczas stosowania Xenical?


Kategorycznie nie zaleca się jednoczesnego przyjmowania leku Xenical i alkoholu, ponieważ istnieje duże ryzyko pogorszenia stanu psychicznego i fizycznego.

Czy Xenical wpływa na czas reakcji podczas jazdy?


Według długoterminowych badań, Xenical nie ma wpływu na szybkość reakcji podczas prowadzenia pojazdów i obsługi skomplikowanych maszyn.


Działania niepożądane związane z leczeniem preparatem Xenical


Na ogół lek jest dość dobrze tolerowany przez pacjentów.

Istnieje jednak pewien odsetek osób, u których wystąpiły skutki uboczne, do których należą:

 • Oleista wydzielina z odbytu;
 • Wzdęcia;
 • Steatorrhea (wydalanie nadmiaru tłuszczu z kałem);
 • zwiększona częstość defekacji i nietrzymanie stolca (częstsze w pierwszych 3 miesiącach po rozpoczęciu stosowania leku)
 • ból lub dyskomfort w żołądku lub odbytnicy
 • luźne stolce;
 • zakażenia dróg moczowych;
 • niepokój;
 • świąd;
 • wysypka;
 • obrzęk naczynioruchowy (obrzęk Quincke'a - nagły, miejscowy obrzęk tkanek). Występuje najczęściej na twarzy - wargi, język, błona śluzowa jamy ustnej i/lub gardła, powieki lub dłonie);
 • reakcje anafilaktyczne (nagłe, ciężkie i potencjalnie zagrażające życiu reakcje alergiczne);
 • zapalenie wątroby;
 • cholestaza.

W przypadku wystąpienia reakcji anafilaktycznych, obrzęku naczynioruchowego, cholestazy lub zapalenia wątroby należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską; w pozostałych przypadkach należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.


Przedawkowanie Xenicalu


Nie obserwowano szczególnych reakcji przy przedawkowaniu leku. Aby być po bezpiecznej stronie, pacjent powinien być obserwowany przez 24 godziny.


Szczególne zastosowanie


Podczas stosowania zgłaszano przypadki krwawienia z odbytu. W przypadku ciężkich i/lub utrzymujących się objawów zaleca się dalsze badania.

Zaleca się stosowanie dodatkowej antykoncepcji, aby zapobiec ewentualnym niepowodzeniom doustnej antykoncepcji, które mogą wystąpić w przypadku ciężkiej biegunki.

Zgłaszano niewydolność nerek u pacjentów z przewlekłą chorobą nerek i (lub) zmniejszoną objętością płynów krążących.

Pacjenci z padaczką. Należy zachować ostrożność, ponieważ orlistat może zaburzać równowagę terapii przeciwdrgawkowej, powodując napady drgawek.

Leku Xenical nie należy stosować jednocześnie z cyklosporyną.

Skład i postać produktu


Produkt dostępny jest w formie kapsułek, każda kapsułka zawiera 120 mg substancji czynnej orlistat. Konfiguracja i liczba tabletek zawartych w opakowaniu może się różnić w zależności od producenta.

Oprócz głównej substancji czynnej lek Xenical zawiera następujące substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, sodu glikolan skrobi, sodu laurylosiarczan, powidon K 30, talk, indygo karminowe (E 132), tytanu dwutlenek (E 171), żelatyna.


Dawkowanie i podawanie leku Xenical


Xenical należy przyjmować doustnie, 1 kapsułkę (120 mg) trzy razy dziennie z każdym posiłkiem (lub nie później niż 1 godzinę po posiłku), popijając dużą ilością wody.

Podczas terapii należy przestrzegać diety niskokalorycznej zawierającej nie więcej niż 30% całkowitej ilości kalorii. Dzienna racja pokarmowa powinna być podzielona na trzy główne posiłki.

Najczęściej Xenical przyjmuje się przez 6-12 miesięcy lub dłużej, aby wyrobić i utrwalić konsekwentny nawyk prawidłowego odżywiania, co zapobiegnie ponownemu wzrostowi masy ciała po zakończeniu przyjmowania leku. Średnia utrata wagi w ciągu miesiąca wynosi od 1,5 do 6 kg.

Xenical czy Alli


Generyk to lek, który w swojej bazie i składzie ma taką samą ilość i jakość substancji czynnej jak lek oryginalny, ale koszt generyku jest znacznie niższy.

Alli jest generyczną wersją oryginalnego markowego leku Xenical. Nie jest tak skuteczny jak oryginał, ale jest znacznie tańszy. Alli jest lekiem dostępnym bez recepty i zawiera połowę dawki leku Xenical (tj. 60 mg).

Alli działa jak Xenical, uniemożliwiając organizmowi trawienie części spożywanego tłuszczu. Jednak, ponieważ dawka jest niższa, to zwykle tylko zapobiega trawieniu około 1/4 tłuszczu diety, w przeciwieństwie do 1/3 Xenical.

Ogólnie rzecz biorąc, oba produkty mają podobne właściwości, ale jeśli chcesz bardziej wyraźnego efektu, weź Xenical, podczas gdy jeśli cena jest ważniejszym czynnikiem, wybierz Alli.


Wniosek


Jeśli jesteś zdecydowany na walkę z otyłością, nie znajdziesz lepszego partnera. Pamiętaj, że Xenical nie jest efektem flash i osiągnięcie wymarzonego ciała zajmie trochę czasu, więc nie zapominaj o specjalnej diecie i niespiesznym spacerze po parku jako minimalnej aktywności fizycznej.

Pamiętaj: wszystko na tym świecie jest osiągalne, jeśli tylko wystarczająco mocno się postarasz!

 • Wiktor I

  Niezwykle szybka wysyłka, tak jak opisano będę ponownie zamawiać.

Stwórz własną recenzję
Ocena strony:
Strona internetowa
Cena / Wykonanie
Wysyłka
Rekomendacje
Recenzja klienta:

Używając strony tabletkibezrecepty.com wyrażasz zgodę na naszą politykę cookies.