Diflucan (Flukonazol)
4.86 / 224

Diflucan (Flukonazol)

4.86 / 224

Diflucan to skuteczny środek, szczególnie popularny i ceniony w Polsce, ponieważ od dawna nie ma wątpliwości co do jego skuteczności w walce z różnego rodzaju grzybami. Substancją czynną w tych tabletkach jest flukonazol, który ma właściwości hamowania syntezy steroli w komórkach grzybów, co pomaga zablokować wzrost i reprodukcję komórek drobnoustrojów i prowadzi do ich śmierci.

221.67zł 232.75zł

Diflucan jest Twoim wiernym towarzyszem w walce z infekcjami grzybiczymi


Prawie każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał do czynienia z infekcjami grzybiczymi. Doświadczenie nie należy do przyjemnych, ale pocieszające jest to, że problem można rozwiązać za pomocą kilku skutecznych zabiegów, a w niektórych przypadkach wystarczy jedna tabletka Diflucanu, aby wyeliminować niechciane momenty.

Pełny opis leku i najlepsza cena to właśnie to, co czeka na Ciebie w naszej aptece internetowej, a miłym bonusem będą kolejne rabaty na różne opakowania leku.

Diflucan cena


W naszej aptece internetowej możesz zamówić tabletki Diflucan w najlepszej cenie. Cena leku zależy również od dawki substancji czynnej zawartej w 1 tabletce. Lek ten ma kilka wariantów dawkowania: 100 mg, 150 mg i 200 mg.

Czy muszę mieć receptę na Diflucan?


Na naszej stronie możesz kupić Diflucan bez recepty i w najlepszej cenie. Wystarczy wypełnić prosty formularz zamówienia, nasi menedżerowie przetworzą Twoje zamówienie i dostarczą preparat pod wskazany adres tak szybko, jak to możliwe. Należy pamiętać, że w innych aptekach może być wymagana recepta.


Jakie są zalety kupowania w aptece internetowej?


Jedną z głównych zalet kupowania w aptece internetowej jest oszczędność czasu. Nie ma absolutnie żadnej potrzeby, aby gdziekolwiek chodzić, ponieważ można zamówić lek online o każdej porze dnia siedząc na ulubionej kanapie i w ciągu kilku dni otrzymać go pod wskazany adres.

Ponadto można zachować anonimowość, ponieważ apteki internetowe gwarantują prywatność swoim klientom. Dzięki temu możesz kupić również te produkty, których wcześniej wstydziłeś się kupić w normalnej aptece.

No i oczywiście ogromną zaletą apteki internetowej jest niska cena leku, bo nie ma tu kosztów, których nie mogą uniknąć apteki offline: wynajmu lokalu, zatrudnienia dodatkowego personelu i wynikających z tego podatków.


Co to jest Diflucan i w jakim celu się go stosuje?


Diflucan to skuteczny lek przeciwgrzybiczny o szerokim spektrum działania, który pomaga szybko wyeliminować zakażenie.

Jest niezawodnym sprzymierzeńcem w leczeniu pleśniawek, zakażeń dróg moczowych, zakażeń jamy ustnej i skóry, posocznicy candida, zapalenia otrzewnej i kryptokokowego zapalenia opon mózgowych.

Jest skuteczny w zapobieganiu kandydozie u pacjentów, którzy przeszli przeszczep szpiku kostnego i są leczeni z powodu choroby nowotworowej.

Jak działa Diflucan: mechanizm działania


Flukonazol ma silne działanie przeciwgrzybicze, a konkretnie poprzez blokowanie syntezy steroli grzybów, dzięki czemu komórki grzybów przestają rosnąć i giną. Jednocześnie flukonazol jest aktywny i ma udowodnioną skuteczność wobec drożdży i grzybów drożdżopodobnych (Candida spp, Cryptococcus neoformans), pleśni (Histoplasma capsulatum, Blastomyces dermatitides), dermatofitów (Trichophyton spp, Microsporum spp), dimorficznych form Coccidioides.

Diflucan jest szybko wchłaniany przez układ pokarmowy, osiągając maksymalne stężenie w 0,5-1,5 godziny po przyjęciu na czczo; eliminacyjny okres półtrwania wynosi około 26-30 godzin (dlatego można go stosować raz na dobę).

Flukonazol dość dobrze przenika do płynów ustrojowych i tkanek; jego stężenie w płynie mózgowo-rdzeniowym, ślinie i wydzielinach oskrzelowych jest prawie takie samo jak w osoczu krwi, a w warstwie rogowej naskórka lek gromadzi się w dawkach większych niż stężenie we krwi. Lek jest wydalany przez nerki praktycznie w postaci niezmienionej.


Wskazania do stosowania leku Diflucan


Diflucan jest lekiem o szerokim spektrum działania i jest zwykle stosowany w leczeniu takich chorób jak:

 • Kryptokokowe zapalenie opon mózgowych (choroba zakaźna wywołana przez grzyb Cryptococcus neoformans, charakteryzująca się uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego, błon śluzowych, płuc i skóry);
 • Kokcydioza (choroba, która rozprzestrzenia się w płucach lub przez krwiobieg);
 • inwazyjna kandydoza (zakażenie wywołane przez grzyby Candida, które powoduje zmiany chorobowe skóry i błon śluzowych, a w niektórych przypadkach zakażenia ogniskowe obejmujące kilka narządów);
 • kandydoza błon śluzowych, w tym kandydoza jamy ustnej oraz kandydoza przełyku lub żołądka (zapalenie otrzewnej), kandyduria (obecność grzybów Candida w moczu)
 • przewlekła kandydoza zanikowa (kandydoza spowodowana używaniem protez zębowych);
 • pleśniawki pochwy (pleśniawki), candida balanitis (zapalenie penisa);
 • Dermatomikoza (stopa sportowca, grzybica skóry gładkiej, dermatomikoza pachwinowa, liszaj płaski i zakażenia skóry wywołane przez candida);
 • onychomikoza dermatofitowa (zakażenie grzybicze płytki paznokciowej i/lub łożyska paznokcia).

Diflucan jest również przepisywany w celu zapobiegania:

 • nawrót kryptokokowego zapalenia opon mózgowych u pacjentów z wysokim ryzykiem jego wystąpienia;
 • zmniejszenie częstości występowania nawracającej kandydozy pochwy (4 lub więcej przypadków na rok);
 • nawrót kandydozy jamy ustno-gardłowej lub przełyku u pacjentów z wysokim ryzykiem zakażenia HIV
 • w celu zapobiegania zakażeniom candida u pacjentów ze złośliwymi chorobami krwi poddawanych chemioterapii lub przeszczepowi komórek macierzystych.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku?


Istnieją wyraźne przeciwwskazania do stosowania leku.

Leku Diflucan nie należy stosować w przypadku indywidualnej nadwrażliwości na flukonazol i inne substancje o podobnym składzie chemicznym lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku.

Ponadto nie należy przyjmować leku Diflucan jednocześnie z niektórymi lekami przeciwhistaminowymi (np. Terfenadyna) oraz lekami, które są metabolizowane przez enzym CYP 3A4 (np. Cisapryd, Pimozyd, Astemizol, Erytromycyna).

Osoby z niewydolnością nerek powinny stosować flukonazol ze szczególną ostrożnością.

Nie przyjmować w przypadku nadwrażliwości na laktozę. Laktoza jest dodatkowym składnikiem tabletek.

Należy zachować ostrożność, jeśli u pacjenta występuje ryzyko wystąpienia arytmii.

Nie należy stosować flukonazolu, o ile nie jest to bezwzględnie konieczne, w okresie ciąży i laktacji. Pojedyncze dawki lub krótkotrwałe leczenie mogą być podejmowane pod ścisłym nadzorem lekarza.


Możliwe działania niepożądane


Na ogół produkt jest dość dobrze tolerowany przez pacjentów. Jednak u niektórych osób przyjmujących Diflucan wystąpiły następujące działania niepożądane: bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, biegunka, zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych), zaburzenia pracy serca (tachykardia), wysypki skórne, uczulenie na barwnik zawarty w osłonce kapsułki.

Niezwykle rzadko: niedokrwistość, drżenie, drgawki, zaparcia, wzdęcia żołądka (wzdęcia), suchość w ustach, szybkie męczenie się i bezsenność, niewydolność wątroby, martwica komórek wątroby, zapalenie wątroby, zmiany wątrobowe, zawroty głowy, zespół Stevensa-Johnsona), toksyczna nekroliza naskórka, reakcje anafilaktoidalne.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z powyższych działań niepożądanych należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Co może się stać w przypadku przedawkowania


W przypadku przedawkowania mogą wystąpić reakcje takie jak halucynacje i (lub) zachowania paranoidalne. W takich przypadkach zaleca się płukanie żołądka, detoksykację poprzez przyjmowanie dużej ilości płynów i leków moczopędnych.

Przyjmowanie leku wpływa na funkcje rozrodcze


Badania wykazały, że nawet długotrwałe stosowanie nie ma wpływu na poziom testosteronu w osoczu u mężczyzn ani na poziom endogennych steroidów u kobiet w wieku rozrodczym.

Podczas leczenia preparatem Diflucan można spożywać alkohol


Podczas stosowania leku Diflucan nigdy nie należy spożywać alkoholu. Nie należy również spożywać alkoholu przez kilka dni po przyjęciu leku Diflucan, ponieważ może on mieć szkodliwy wpływ na organizm i powodować problemy z sercem, nerkami i wątrobą.

Lek może być podawany dzieciom


Leczenie dzieci flukonazolem jest dopuszczalne, ale nie należy stosować dawki większej niż 400 mg na dobę. Dzieci powinny przyjmować lek tylko na receptę i pod nadzorem dorosłych.

Przyjmowanie Diflucanu a prowadzenie pojazdów


Zaleca się, aby w trakcie terapii nie prowadzić pojazdów mechanicznych i nie obsługiwać skomplikowanych maszyn, gdyż podczas przyjmowania leku mogą wystąpić zawroty głowy lub drgawki.

Interakcje z innymi lekami


Jeśli pacjent przyjmuje inne leki przepisane przez lekarza, należy zawsze zapytać lekarza o ich zgodność z flukonazolem.


Skład i postać leku


Lek dostępny jest w kapsułkach żelatynowych, pakowanych w tekturowe blistry lub w postaci roztworu do podawania dożylnego. Każda tabletka lub fiolka zawiera ściśle określoną dawkę substancji czynnej flukonozolu. Oprócz substancji czynnej, lek zawiera również inne składniki. W przypadku leku Diflucan zazwyczaj stosowane są następujące substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, sodu laurylosiarczan, krzemu dwutlenek koloidalny bezwodny, magnezu stearynian.


Diflucan dawkowanie i podawanie


Lek przyjmuje się doustnie, popijając niewielką ilością wody, niezależnie od posiłków.

Lek ma kilka wariantów dawkowania: 100 mg, 150 mg i 200 mg. Dobowa dawka flukonazolu jest obliczana w zależności od rodzaju i ciężkości zakażenia.

Przed zastosowaniem tego leku należy zawsze skonsultować się z lekarzem! Może być konieczne zastosowanie dawek innych niż wymienione poniżej. Niedostateczny czas trwania leczenia może prowadzić do nawrotu zakażenia.

Leczenie kryptokokowego zapalenia opon mózgowych: zalecana dawka wynosi 400 mg w pierwszym dniu leczenia. Następnie dawka wynosi 200-400 mg na dobę. Czas trwania leczenia wynosi zwykle co najmniej 6-8 tygodni. W przypadku zakażeń zagrażających życiu, dawkę dobową można zwiększyć do 800 mg (wyłącznie na receptę!).

Profilaktyka w celu zapobiegania nawrotom kryptokokowego zapalenia opon mózgowych u pacjentów z wysokim ryzykiem jego rozwoju oraz u osób z AIDS: zalecana dawka podtrzymująca po zakończeniu leczenia początkowego wynosi 200 mg na dobę przez długi okres.

Leczenie kokcydiozy: zalecana dawka wynosi 200-400 mg na dobę. Czas trwania leczenia wynosi 11-24 miesięcy lub więcej, w zależności od stanu pacjenta i odpowiedzi na lek.

Leczenie kandydozy błon śluzowych: zalecana dawka wynosi 200-400 mg w pierwszym dniu leczenia, następnie 100-200 mg. Czas trwania leczenia wynosi zazwyczaj 7-21 dni.

Zapobieganie nawrotom kandydozy błon śluzowych u pacjentów z HIV, u których istnieje duże ryzyko jej rozwoju: zalecana dawka wynosi 100-200 mg/dobę lub 200 mg 3 razy w tygodniu. Czas trwania leczenia nie jest ograniczony u pacjentów z obniżoną odpornością.

Leczenie inwazyjnej kandydozy: dawka wynosi 800 mg w pierwszym dniu leczenia, a następnie 400 mg na dobę. Na ogół zalecany czas trwania leczenia wynosi 2 tygodnie po ustąpieniu oznak i objawów kandydozy.


Leczenie przewlekłej kandydozy skóry: zalecana dawka wynosi 50-100 mg na dobę przez 28 dni, ale można ją zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od ciężkości i rodzaju zakażenia.

Leczenie kandydozy narządów płciowych: zalecana dawka wynosi 150 mg jako dawka pojedyncza.

Zapobieganie nawracającej kandydozie pochwy (od 4 przypadków na rok): zalecana dawka wynosi 150 mg raz na 3 dni. Należy podać łącznie 3 dawki (dzień 1; 4 i 7). Następnie zaleca się stosowanie dawki 150 mg raz w tygodniu przez 6 miesięcy.

Leczenie grzybicy skóry: zalecana dawka wynosi 150 mg raz na tydzień lub 50 mg raz na dobę. Czas trwania leczenia wynosi 2-4 tygodnie.

Leczenie grzybicy stopy może trwać do 6 tygodni.

Grzybica: zalecana dawka to 300-400 mg raz w tygodniu przez 1-3 tygodnie.

Leczenie grzybicy dermatofitowej: zalecana dawka wynosi 150 mg raz na tydzień. Leczenie musi być kontynuowane do momentu zastąpienia zainfekowanego paznokcia zdrowym.

Dzieci powyżej 12 lat: w zależności od masy ciała lekarz musi ocenić, która dawka (dla dorosłych czy dla dzieci) jest optymalna dla pacjenta.

Dzieci powyżej 5 lat: dawkowanie musi być przepisane przez lekarza z uwzględnieniem ciężkości zakażenia oraz wieku i masy ciała dziecka.


Co to jest lek generyczny i jakie leki generyczne są dostępne dla Diflucan


Generyk to lek, który w swojej bazie i składzie ma taką samą ilość i jakość substancji czynnej jak lek oryginalny, ale po znacznie niższej cenie.

Kiedy lek zostaje wynaleziony po raz pierwszy, firma farmaceutyczna przeprowadza wiele badań klinicznych i przedklinicznych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności produktu, a następnie uzyskuje patent na lek. Patenty są zwykle ważne przez 12-25 lat (w zależności od kraju), po czym konkurencyjne firmy mogą produkować generyczne wersje leku. Kopiują one formułę oryginalnego leku. Wersja generyczna zawiera tę samą substancję czynną oraz substancje pomocnicze (celuloza, skrobia), które mogą nie występować w produkcie oryginalnym. Generyki nie są poddawane badaniom klinicznym i przedklinicznym, dlatego mają znacznie niższą cenę.

Diflucan jest lekiem oryginalnym i ma ogromną liczbę generyków. Oto kilka najpopularniejszych: Flukanozol, Diflucan, Fusys, Difluzol, Medoflucon.

Co stosować: Diflucan czy generyk


Produkt oryginalny ma bardzo małą liczbę substancji pomocniczych, natomiast generyki mogą mieć znacznie większą listę. Jeśli jesteś uczulony na coś, co jest obecne w analogu, ale nie w oryginale, bezpieczniej jest wybrać oryginał.

Diflucan mi pomoże


Jak widzieliśmy, Diflucan jest bardzo skuteczny w zwalczaniu różnych rodzajów infekcji grzybiczych. Jeśli masz jedną z tych infekcji, to z pewnością pomoże Ci zarówno w łagodnych, jak i ciężkich przypadkach.

Pamiętaj: jeśli zamówisz ten produkt w naszej aptece internetowej, jesteś o krok bliżej do zdrowego życia!

 • Bogdan

  To był mój pierwszy zakup online w tym sklepie i dostałem dokładnie to, czego chciałem. Doskonała obsługa, bardzo szybka wysyłka, niskie ceny. Gorąco polecam!

 • Danuta

  Jestem bardzo podatna na infekcje drożdżakowe pochwy. Przy zakażeniu drożdżakami mam okropne swędzenie i pieczenie, zwłaszcza w nocy. Za każdym razem biorę tylko ten lek. Niestety, Diflucan nie działa natychmiastowo, ulga w wysokości 50% przychodzi po 12 godzinach. Po 24 godzinach wszystko znika. Ten lek uratował mi życie!

Stwórz własną recenzję
Ocena strony:
Strona internetowa
Cena / Wykonanie
Wysyłka
Rekomendacje
Recenzja klienta:

Używając strony tabletkibezrecepty.com wyrażasz zgodę na naszą politykę cookies.