Gdzie kupić Glucophage 500 mg, 750 mg, 1g bez recepty
4.93 / 214

Gdzie kupić Glucophage 500 mg, 750 mg, 1g bez recepty

4.93 / 214

Glucophage to wysoce skuteczny lek w leczeniu i zapobieganiu cukrzycy typu 2, zalecany również pacjentom z prediabetes. Tabletki są szeroko znane w Polsce od wielu lat i pomogły nie jednej osobie poprawić jakość życia i zapomnieć o insulinooporności.

131.80zł 138.39zł

Glucophage: a glukoza jest w normie


Masz nadwagę i zdecydowałeś się na badanie poziomu glukozy we krwi. Nagle twój poziom glukozy we krwi jest wysoki, a lekarz wypowiada przerażające słowo: stan przedcukrzycowy. Możesz wpadać w panikę: "gdzie biec?", "co robić?". Nie należy jednak rozpaczać: jest wyjście.

Dowiedzmy się wspólnie, czym jest Glucophage, jaki jest jego mechanizm działania i odpowiedzmy na wiele częstych pytań dotyczących tego leku.

Możesz zamówić Glucophage w naszej aptece internetowej, ponieważ oferujemy Ci tylko oficjalne i jakościowe produkty, a także najlepszą cenę. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a lek zostanie dostarczony do Ciebie w ciągu kilku dni w dowolne miejsce w kraju.

Cena Glucophage


W naszej aptece zawsze można kupić preparaty w najlepszej cenie. Lek Glucophage jest dostępny w dawkach 500 mg, 750 mg, 850 mg i 1000 mg.

Nasz system lojalnościowy oznacza, że im większa zakupiona paczka, tym niższa będzie cena produktu. Przykładowo, kupując niższą wersję opakowania 1000 mg, za 1 tabletkę zapłacimy 0,94 euro, ale już za większą wersję zapłacimy tylko 0,68 euro.

Można kupić Glucophage bez recepty


Tak, możesz kupić Glucophage bez recepty w naszej aptece internetowej, ale inne apteki mogą wymagać recepty. Zalecamy jednak zamawianie produktu po dokładnym zapoznaniu się z jego działaniem i ewentualnymi skutkami ubocznymi.


Jakie są zalety kupowania w aptece internetowej?


W dzisiejszym świecie, w którym panuje niesamowite tempo życia, zamawianie leków z apteki internetowej ma wiele zalet:

 • oszczędzasz czas, bo nie musisz wychodzić z domu lub biura, ani stać w kolejce do zakupu obok kaszlących i kichających ludzi;
 • masz wszystkie informacje, bo o wszystkich właściwościach leku możesz dowiedzieć się bezpośrednio na naszej stronie, a nie tylko polegać na opinii farmaceuty w zwykłej aptece. Ponadto, jeśli potrzebujesz porady, nasz wykwalifikowany personel zawsze chętnie wyjaśni interesujące Cię leki;
 • masz szczęście, bo zamawiając leki przez internet zyskujesz nie tylko najtańsze warunki dostawy, ale także najlepszą cenę. Nie musimy wydawać pieniędzy na drogie czynsze czy dodatkowych pracowników, a za zaoszczędzone pieniądze chętnie oferujemy Państwu rabaty.


Co to jest Glucophage i w jakim celu się go stosuje?


Glucophage jest lekiem o szerokim spektrum działania, który pomaga przywrócić poziom glukozy do normy. Zmniejsza hiperglikemię (stężenie glukozy we krwi wyższe od normy, powyżej 8,3 mmol/l), nie powodując hipoglikemii (stężenie glukozy niższe od normy, poniżej 3,9 mmol/l). Zwiększa obwodową wrażliwość receptorów insulinowych i stymuluje wychwyt glukozy przez komórki mięśniowe.

Stosuje się go w przypadku prediabetes (zmiana metabolizmu węglowodanów, w której występuje upośledzona tolerancja glukozy) oraz w zapobieganiu cukrzycy typu 2, która charakteryzuje się niezdolnością organizmu do efektywnego wykorzystania wytwarzanej insuliny.

Chociaż lek Glucophage nie jest zatwierdzony do stosowania w celu zmniejszenia masy ciała, w niektórych przypadkach obserwowano, że nieznacznie zmniejsza masę ciała osób go przyjmujących.

Mechanizm działania leku Glucophage


Substancją czynną w leku Glucophage jest metformina, substancja, która zmniejsza stężenie glukozy w osoczu na poziomie podstawowym oraz stężenie glukozy po posiłku, tylko w przypadku hiperglikemii. Jeśli jednak poziom glukozy jest w normie, nie ma niebezpieczeństwa spadku do normy.

Należy pamiętać, że głównym działaniem metforminy jest korekta hipoglikemii, oprócz zwiększenia wrażliwości tkanek na insulinę, co jest priorytetem w odchudzaniu. Po podaniu doustnym lek zaczyna wywoływać maksymalne działanie w organizmie po 2,5-7 godzinach (w zależności od dawki tabletki). Lek charakteryzuje się małym wiązaniem z białkami osocza, metformina przenika do krwinek czerwonych, ale stężenie leku w osoczu jest większe niż we krwi. Okres półtrwania eliminacji wynosi około 7,5 godziny. Glukofag nie jest metabolizowany w organizmie, ale jest wydalany głównie przez nerki, natomiast część jest eliminowana w jelitach.

Wchłanianie metforminy jest zmniejszone i nieznacznie opóźnione w przypadku jednoczesnego przyjmowania pokarmu.

Jakie są wskazania do stosowania leku Glucophage?


Jednym z głównych wskazań do stosowania jest cukrzyca typu 2 lub jej zapobieganie, gdy terapia dietetyczna i reżim ćwiczeń fizycznych są nieskuteczne. Ponad 95% diabetyków to osoby z cukrzycą typu 2. Ten typ cukrzycy jest spowodowany głównie nadmiarem masy ciała i niedostateczną aktywnością fizyczną.

Glucophage jest również przepisywany jako monoterapia lub w połączeniu z innymi lekami hipoglikemizującymi lub insuliną w leczeniu dorosłych i dzieci w wieku powyżej 10 lat.

Pacjentom z zaburzoną czynnością nerek i osobom w podeszłym wieku należy przepisać najmniejszą dawkę początkową.


Jakie są przeciwwskazania do przyjmowania leku?


Przeciwwskazaniem do stosowania Glucophage są następujące elementy

 • Nadwrażliwość na metforminę lub inne składniki leku;
 • cukrzycowego pre-coma;
 • Ostra kwasica metaboliczna (np. kwasica mleczna (ciężkie zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej) i cukrzycowa kwasica ketonowa (zaburzenie metaboliczne, w którym nadmiar glukozy gromadzi się we krwi).
 • Ciężka niewydolność nerek;
 • Niewydolność wątroby, ostre zatrucie alkoholem, alkoholizm;
 • Ostre stany z ryzykiem zaburzeń czynności nerek, takie jak odwodnienie, ciężkie choroby zakaźne lub wstrząs;
 • zdekompensowana niewydolność serca, niewydolność oddechowa i niedawno przebyty zawał serca;
 • ciąży i laktacji. Jeśli pacjentka jest w ciąży, należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku. Leku nie przepisuje się kobietom w wieku rozrodczym, chyba że jest to konieczne;
 • nie nadaje się dla dzieci poniżej 10 roku życia;
 • szczególnie ostrożnie stosować u osób w podeszłym wieku, zwłaszcza podczas wytężonej aktywności fizycznej;
 • leku nie należy stosować w okresie krótszym niż 48 dni przed operacją;
 • stosowanie podczas zabiegów diagnostycznych wymagających zastosowania jodowych środków kontrastowych nie jest wskazane (stosowanie należy przerwać co najmniej 48 godzin przed podaniem jodowych środków kontrastowych).

Glucophage i alkohol


Podczas leczenia lekiem Glucophage zdecydowanie odradza się spożywanie alkoholu, ponieważ może to prowadzić do kwasicy mlecznej.


Jakie działania niepożądane mogą wystąpić


Najczęstsze działania niepożądane, które występują na początku leczenia i zwykle ustępują samoistnie, to: zmieniony smak, nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, wzdęcia, brak apetytu. Aby zapobiec takim reakcjom, zaleca się powolne zwiększanie dawki i stosowanie leku 2-3 razy dziennie podczas lub po posiłkach.

Rzadsze działania niepożądane to: zaburzona czynność wątroby lub zapalenie wątroby, które ustępuje całkowicie po odstawieniu metforminy, niedokrwistość, anoreksja, kwasica mleczna, skórne reakcje alergiczne, w tym rumień, świąd, pokrzywka. Te działania niepożądane zwykle ustępują całkowicie w ciągu dwóch tygodni po zakończeniu leczenia.

Jeśli którekolwiek z tych działań niepożądanych wystąpi i rozwinie się, należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie glukofagu


W przypadku przedawkowania kilkukrotnie przekraczającego normalną dawkę może rozwinąć się kwasica mleczna. Leczenie musi odbywać się w szpitalu, w którym można zmierzyć poziom mleczanów. Hemodializa (proces oczyszczania krwi za pomocą sztucznego filtra) jest wykonywana w celu ustabilizowania stanu i obniżenia poziomu metforminy i mleczanów.

Specyfika stosowania z innymi lekami


Lek nie jest przepisywany w połączeniu z Danazolem, Chlorpromazyną, glikokortykosteroidami. Jeśli jednoczesne stosowanie tych leków jest konieczne, należy dostosować dawkę metforminy.

Jednoczesne stosowanie leku z etanolem i środkami promieniochronnymi zawierającymi jod jest przeciwwskazane, gdyż jednoczesne stosowanie tych środków zwiększa ryzyko wystąpienia kwasicy mleczanowej.

Pacjenci z niewydolnością serca są narażeni na większe ryzyko rozwoju hipoksji i niewydolności nerek.

Jeśli pacjent przyjmuje leki, przed zastosowaniem leku Glucophage zawsze należy skonsultować się z lekarzem.


Skład i dawkowanie leku Glucophage


Lek dostępny jest w postaci tabletek powlekanych, zapakowanych w opakowanie typu blister. W zależności od dawki, 1 tabletka zawiera 500 mg, 750 mg, 850 mg lub 1000 mg substancji czynnej - metforminy.

Substancje pomocnicze: powidon K 30, magnezu stearynian; otoczka tabletki 500 mg, 850 mg: hypromeloza; otoczka tabletki 1000 mg.

Jak używać


Tabletki Glucophage należy przyjmować doustnie, połykać w całości i popijać niewielką ilością płynu podczas lub po posiłku.

Metformina powinna być podawana, gdy modyfikacje stylu życia (dieta, aktywność fizyczna) przez 3-6 miesięcy nie zapewniają odpowiedniej kontroli glikemii.

Czas trwania leczenia i dawki leku ustala lekarz prowadzący indywidualnie dla każdego pacjenta.

Maksymalna dawka dobowa metforminy to 3000 mg, maksymalna dawka jednorazowa to 1000 mg.

Zazwyczaj osobom dorosłym przepisuje się początkowo 500-850 mg leku 2-3 razy dziennie. Po 10-12 dniach należy dostosować dawkę metforminy w zależności od stężenia glukozy w osoczu. Dawkę należy zwiększać stopniowo, aby uniknąć działań niepożądanych.

Podczas stosowania leku w połączeniu z insuliną, metforminę przepisuje się w zwykłych dawkach, a dawkę insuliny dostosowuje się indywidualnie w zależności od stężenia glukozy w osoczu krwi.

U dzieci w wieku 10 lat i starszych droga podania i dawki początkowe są podobne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 2000 mg, dawka jednorazowa 1000 mg.

Lek Glucophage XR ma przedłużone działanie.

Dorosłym zwykle przepisuje się 1 tabletkę raz na dobę, wieczorem. Po 10 do 15 dniach od rozpoczęcia terapii dawkę metforminy dostosowuje się w zależności od stężenia glukozy w osoczu. Dawkę należy zwiększać raz w tygodniu o 500 mg, aż do uzyskania pożądanego działania hipoglikemizującego.

Gdy lek stosowany jest w połączeniu z insuliną, metforminę podaje się zwykle w dawce 500 mg raz dziennie wieczorem, natomiast dawkę insuliny dostosowuje się indywidualnie w zależności od stężenia glukozy w osoczu.

Maksymalna dawka dobowa w tym przypadku wynosi 2000 mg.

Zaleca się regularne (zwykle co 3-6 miesięcy) monitorowanie stanu glikemii i czynników ryzyka w celu podjęcia decyzji o konieczności przedłużenia, modyfikacji lub przerwania leczenia.


Glucophage a metformina


Długo działająca metformina Glucophage znacznie optymalizuje leczenie w porównaniu z konwencjonalną metforminą, pozwalając na znaczne ograniczenie działań niepożądanych i zmniejszenie dawki dobowej do zaledwie jednego razu dziennie.

Jeśli uważnie przeczytałeś nasze informacje i skonsultowałeś z lekarzem niezbędną dawkę leku, jesteś o krok bliżej do zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia - zamów Glucophage w naszej aptece internetowej.

 • Helena

  Bardzo lubię ten lek, ponieważ mogę kontrolować poziom cukru. Trochę zeszczuplałam i czuję się znacznie lepiej. Doskonała cena. Świetna obsługa.

Stwórz własną recenzję
Ocena strony:
Strona internetowa
Cena / Wykonanie
Wysyłka
Rekomendacje
Recenzja klienta:

Używając strony tabletkibezrecepty.com wyrażasz zgodę na naszą politykę cookies.