Lek Baclofen bez recepty w Polsce
4.89 / 157

Lek Baclofen bez recepty w Polsce

4.89 / 157

Nie należy pomijać możliwości odciążenia swojego życia za pomocą leków. Baklofen jest środkiem zwiotczającym mięśnie, który może pomóc złagodzić ból skurczów mięśni z kilku powodów.


Baklofen jest lekiem, który pomaga zwalczać spastyczność u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, u pacjentów poddawanych rehabilitacji po udarze mózgu, w dziecięcym porażeniu mózgowym i w innych chorobach.
172.62zł 181.25zł

Baclofen środek zwiotczający mięśnie: dzień bez bólu mięśni w pracy i w domu


Przez większość naszego życia spędzamy mnóstwo czasu na zamartwianiu się i stresowaniu. Niektórzy z nas doznali już urazów w szkole, pracy lub po prostu w trakcie życia. Stres, urazy, infekcje, brak lub nadmiar aktywności fizycznej prowadzą do zmian w funkcjonowaniu całego organizmu, a zwłaszcza układu mięśniowo-szkieletowego.

Uszkodzeniu ulega nasz kręgosłup i wszystkie stawy w ciele, pojawiają się różne przewlekłe choroby i skurcze mięśni, reagujące na bolesne zmiany.

Baklofen jest bardzo skuteczny w leczeniu alkoholowej choroby wątroby: lek zmniejsza pragnienie picia alkoholu.

Baklofen jest stosowany w neuralgii trójdzielnej, a w chorobach przewodu pokarmowego w celu zapobiegania zgadze i odrzucaniu treści żołądkowej.

Jak kupić Baclofen w Polsce? Najwygodniejszym sposobem zakupu Baclofenu w Polsce bez recepty jest zamówienie Baclofenu online. Apteka online zapewni Ci niezbędne warunki sprzedaży, takie jak najlepsza cena i ekspresowa dostawa pod wskazany adres.

Jeśli znasz już lek Baclofen, wiesz ile tabletek i w jakiej dawce potrzebujesz, wypełnij formularz zamówienia i czekaj na przesyłkę po potwierdzeniu zamówienia przez naszą aptekę internetową.

Jeśli interesuje Cię medycyna, a jeszcze nic o niej nie wiesz, przeczytaj poniższy materiał. Uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące leku Baclofen, jego mechanizmu działania, wskazań do stosowania i możliwych działań niepożądanych. Powiemy również o tym, dlaczego kupowanie w aptece internetowej jest wygodniejsze i tańsze niż kupowanie w zwykłej aptece.

Baclofen cena


Cena Baclofen w naszej aptece internetowej jest obliczana w następujący sposób: im więcej tabletek w opakowaniu, tym niższa cena za tabletkę.

Cena jednej tabletki (opakowanie 10 tabl.) wynosi od 3,98 do 4,17 EUR. Cena opakowania 90+6 tabletek może być niższa niż 1,09 EUR za 1 tabletkę.

Szukamy długoterminowych partnerstw i oferujemy naszym klientom znaczne rabaty przy zakupie dużych ilości.

Czy mogę kupić Baclofen bez recepty?


Tak, w naszej aptece internetowej można kupić Baclofen bez recepty w przystępnej cenie z komfortu swojego domu lub biura, ale nie gwarantujemy, że można kupić lek bez recepty w innych aptekach.

Jednak przed zakupem Baclofenu bez recepty należy zapoznać się z jego sposobem działania, wskazaniami do stosowania oraz możliwymi działaniami niepożądanymi.


Zalety kupowania w aptece internetowej


Zalety zakupu Baclofenu z apteki internetowej są oczywiste. Wypełnienie formularza zamówienia online nie zajmuje dużo czasu, a lek bez recepty otrzymasz w cenie dogodnej dla Twojego portfela.

Współpracujemy z wiarygodnymi firmami pocztowymi i otrzymasz Baclofene tak szybko, jak pozwoli na to odległość między magazynem farmaceutycznym, w którym znajduje się Baclofene, a Twoim adresem dostawy.

Chcielibyśmy przestrzec przed kupowaniem Baclofenu online na stronach, gdzie cena jest jak najniższa, a informacje o samym leku są minimalne.

Co to jest baklofen


Baklofen jest środkiem zwiotczającym mięśnie, czyli lekiem, który zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych lub, inaczej mówiąc, zmniejsza napięcie mięśni.

Baklofen nie tylko rozluźnia mięśnie, ale również ma łagodne działanie przeciwbólowe. Jednocześnie niewątpliwą zaletą leku jest to, że nie wpływa on na przekazywanie impulsów nerwowych, dzięki czemu zachowana jest pełna kontrola nad organizmem.


Mechanizm działania Baklofen


Baklofen działa na poziomie rdzenia kręgowego, nieznacznie zmniejsza amplitudę mięśni ścięgnistych, zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych i odruchów skórnych.

Działanie baklofenu: co się dzieje


 • Zmniejszają się bolesne skurcze i spontaniczne skurcze mięśni. Zwiększa to aktywność ruchową i poprawia jakość rehabilitacji, także po udarze.
 • Zmniejszona wrażliwość na ból, co z kolei wpływa na jakość życia.

Wskazania do stosowania baklofenu


Baklofen jest wskazany przede wszystkim u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, a także w stanach spastycznych spowodowanych chorobami rdzenia kręgowego o charakterze zakaźnym, zwyrodnieniowym i urazowym, szczególnie w przypadkach udaru mózgu i urazów mózgu oraz w niemowlęcym porażeniu mózgowym.


Stosowanie baklofenu


Baclofen może być stosowany w obecności tych stanów:

 • Alkoholizm
 • Zapalenie nerwu trójdzielnego
 • Choroba refluksowa przełyku

Przeciwwskazania do stosowania baklofenu


Najważniejszym przeciwwskazaniem są reakcje alergiczne na substancję czynną baklofen, a także єdiagnozowana padaczka, drgawki, choroba Parkinsona, psychoza.

Istnieje również szereg specjalnych wskazań do stosowania leku.

Baklofen w ciąży


Baklofen w ciąży może być stosowany w pierwszym trymestrze tylko wtedy, gdy istnieją istotne wskazania.

Baklofen a karmienie piersią


Baklofen może być stosowany w okresie karmienia piersią, ale należy przerwać karmienie piersią, ponieważ baklofen jest wydzielany z mlekiem matki.

Baklofen w zaburzeniach czynności wątroby


Baclofen należy przyjmować pod nadzorem lekarza, aby zapewnić stałą kontrolę enzymów wątrobowych, jeśli czynność wątroby jest zaburzona.

Baklofen w przypadku zaburzonej funkcji nerek


Baklofen musi być monitorowany przez lekarza u pacjentów z zaburzoną czynnością nerek. Dla tych pacjentów dawka dobowa wynosi 5 mg.


Baclofen dla pacjentów w podeszłym wieku


Baklofen stosuje się z ostrożnością u osób w wieku powyżej 65 lat. Zalecane jest leczenie pod nadzorem lekarza.

Baclofen dla dzieci


Dla dzieci poniżej 10 roku życia dawka dobowa wynosi 0,75-2 mg/kg.

Dzieciom powyżej 10 roku życia podaje się 2,5 mg/kg/dobę.

Leczenie dzieci baklofenem rozpoczyna się od dawki 2,5 mg x 4 razy na dobę. Dawkę dobową należy dostosować indywidualnie.

Inne szczególne wskazania


W przypadku rozpoznanej schizofrenii, zaburzeń mózgowo-naczyniowych, stanów psychotycznych, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zaburzeń oddychania, zaburzeń czynności wątroby i nerek, leczenie musi odbywać się pod nadzorem lekarza.


Działania niepożądane


Po ich wystąpieniu działania niepożądane często ustępują wraz z kontynuacją leczenia. Zaburzenia mogą zniknąć lub ustąpić po zmniejszeniu dawki, ale rzadko konieczne jest odstawienie leku.

Działania niepożądane baklofenu należy odróżnić od objawów choroby podstawowej, z powodu której podawane jest leczenie.

Jeśli zostanie podjęta decyzja o przerwaniu leczenia, baklofen należy odstawiać stopniowo, zmniejszając dawkę w ciągu 1-2 tygodni, chyba że działania niepożądane są ciężkie.

Zgłaszano następujące działania niepożądane związane z Baclofenem

 • zawroty głowy
 • apatia
 • senność
 • zamieszanie
 • depresja
 • suchość w ustach
 • biegunka
 • mdłości
 • problemy z układem naczyniowym i sercowo-naczyniowym itp.

Należy zauważyć, że działania niepożądane baklofenu występowały głównie u pacjentów w podeszłym wieku, a następnie ustępowały wraz z kontynuacją leczenia.


Dawkowanie i podawanie baklofenu


Baclofen należy przyjmować doustnie z posiłkami i niewielką ilością wody.

U dorosłych pacjentów na początku leczenia zwykle przepisuje się dawkę 5 mg 3 razy na dobę. Co 4 dni leczenia dawkę zwiększa się o 5 mg 3 razy na dobę, aż do wystąpienia efektu terapeutycznego wymaganego w konkretnym przypadku.

Uwaga: leczenie baklofenem należy rozpocząć od połowy tabletki baklofenowej 10 mg. Takie dawkowanie pozwala na podzielenie tabletek tak, aby uzyskać taką samą ilość leku w dwóch dawkach. Baclofen 10 mg = 2 dawki po 5 mg.

W przypadku zwiększenia dawki dobowej, można przejść na tabletki Baclofen w dawce 25 mg.

Średnia dawka dobowa wynosi od 30 do 75 mg. W razie potrzeby dawkę dobową można zwiększyć do 100 lub 120 mg.


Jak ustala się dawkę dzienną


Optymalna dawka dobowa jest dostosowana do każdego pacjenta tak, aby po złagodzeniu skurczu mięśni utrzymane zostało odpowiednie napięcie mięśniowe umożliwiające czynny ruch.

U pacjentów z nadwrażliwością na różne rodzaje leków początkowa dawka dobowa może wynosić 5-10 mg z późniejszym powolnym zwiększaniem dawki.

Interakcje baklofenu z innymi lekami


Należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia, czy Baclofen powinien być przyjmowany z innymi poważnymi lekami.

Stwierdzono, że baklofen zwiększa działanie leków hipotensyjnych, gdy jest z nimi stosowany jednocześnie.

Podczas jednoczesnego stosowania leku z trójcyklicznymi lekami przeciwdepresyjnymi może wystąpić znaczne zmniejszenie napięcia mięśniowego.

W przypadku jednoczesnego stosowania baklofenu i leków litowych możliwe są ciężkie manifestacje objawów hiperkinetycznych (zaburzenia zachowania).

U pacjentów z utrwaloną chorobą Parkinsona jednoczesne stosowanie baklofenu z lewodopą i karbidopą może powodować omamy, dezorientację i inne działania niepożądane.

Baklofen i alkohol


Istnieją przesłanki, że Baclofen może nasilać działanie alkoholu. Podczas stosowania baklofenu należy powstrzymać się od picia alkoholu.

Kiedy i jak długo utrzymuje się działanie baklofenu


Pełne działanie terapeutyczne baklofenu występuje po 2-3 godzinach od przyjęcia i utrzymuje się przez 8 godzin.


Przyjmowanie baklofenu jest bezpieczne


Baclofen będzie tak bezpieczny, jak to tylko możliwe, jeśli schemat i dawkowanie są dokładnie przestrzegane.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek poważnych objawów, które mogłyby Cię zaniepokoić, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Staraliśmy się odpowiedzieć na jak najwięcej pytań dotyczących Baclofenu. Jeśli zdecydowałeś się na zakup, wypełnij formularz zamówienia, a my zrealizujemy Twoje zamówienie jak najszybciej.

Jedna sekunda! Możesz zapytać nas o skutki przyjmowania leku Baclofen

A więc: twoje mięśnie są rozluźnione, czujesz spokój i pełną kontrolę - to pozytywny rezultat, prawda?

 • Mikołaj

  Biorę 25 mg 3 razy dziennie, aby zmniejszyć spastyczność. Lek działa dobrze, pomaga mi chodzić. Tabletki zbyt często powodują senność i staję się zmęczony. Ale tak czy inaczej, lek pomaga.

Stwórz własną recenzję
Ocena strony:
Strona internetowa
Cena / Wykonanie
Wysyłka
Rekomendacje
Recenzja klienta:

Używając strony tabletkibezrecepty.com wyrażasz zgodę na naszą politykę cookies.