Antybiotyk Doksycyklina bez recepty w Polsce
4.95 / 215

Antybiotyk Doksycyklina bez recepty w Polsce

4.95 / 215

Doksycyklina - półsyntetyczny antybiotyk o szerokim spektrum działania. Od kaszlu do ran, Doxycycline może zrobić to wszystko; wszystko, co musisz wiedzieć, to jak kupić Doxycycline w Polsce, jaka dawka jest potrzebna, czy masz przeciwwskazania i czy mogą wystąpić skutki uboczne z przyjmowania tabletek, i gdzie można uzyskać najlepszą cenę Doxycyklina.


171.71zł 180.30zł

Doksycyklina - antybiotyk o szerokim spektrum działania


Czy wiesz, że do 1928 roku, kiedy słynny brytyjski naukowiec Alexander Fleming odkrył pierwszy środek antybakteryjny, ludzie umierali na infekcje bakteryjne, które można było łatwo wyleczyć we wczesnym stadium? Byłoby cudownie, gdyby odkryty przez Fleminga aktywny składnik został natychmiast przerobiony na tabletki i trafił na apteczne półki. Musiałoby minąć kolejne 26 długich lat, zanim pierwsza syntetyczna penicylina została zastosowana na całym świecie. Cóż, żyjemy w XXI wieku i mamy wiele rzeczy, które pomagają nam żyć długo i szczęśliwie. I tak, dziś będziemy mówić o leczniczych, niemal magicznych antybiotykach, a jednym z nich jest Doxycycline.

Jeśli nie masz pytań i znasz już ten lek, wypełnij formularz zamówienia online i czekaj na przesyłkę pocztową.

Masz wiele pytań? Odpowiedź.

Cena doksycykliny


Cena Doxycycline różni się w zależności od apteki i trzeba przyznać, że w zwykłej aptece cena leku będzie wyższa niż w aptece internetowej.

Nasza apteka internetowa może zaoferować Ci bardzo przystępną cenę za tabletkę. Udzielamy rabatów na lek, a nasz rabat rośnie wraz z ilością tabletek w opakowaniu.

Kupując lek Doxycycline 100 mg, opakowanie 10 tabletek, za 1 tabletkę zapłacimy 3,96 EUR.

Jeśli jednak kupisz Doxycycline 100 mg w opakowaniu 60 tabletek, zapłacisz 1,36 EUR za 1 tabletkę i otrzymasz + 4 tabletki w prezencie.

Jest to wyraźny przykład obniżenia kosztów prawie 3-krotnie i cieszymy się, że możemy zaoferować Państwu tak konstruktywny program lojalnościowy.

Czy mogę kupić Doxycyklinę bez recepty?


I tu pojawia się zasadne pytanie, czy można kupić Doxycycline bez recepty. Tak, w naszej aptece internetowej można kupić antybiotyk bez recepty. Jesteśmy lojalni wobec naszych klientów i zależy nam na Twojej anonimowości.

Należy pamiętać, że inne apteki mogą wymagać recepty - możemy jedynie udzielić informacji na naszych warunkach.


Zalety zakupu Doksycykliny w aptece internetowej


Kolejne pytanie brzmi: "Jakie są zalety zakupu antybiotyku online?".

Otóż na to pytanie mamy jasną odpowiedź, gdyż nasze motto brzmi "Bezpieczeństwo". Wygodna dostawa. Najlepsza cena. Lojalność wobec naszych klientów."

Kupując leki online, nie musisz wychodzić z biura lub domu. Nie musisz opuszczać swojego chorego lub dolegliwego ciała, aby osobiście udać się do apteki. Wystarczy wypełnić wygodny formularz zamówienia i czekać na przesyłkę pocztową, która w Polsce dostarcza średnio od 3 do 6 dni.

Możesz zamówić Doxycycline online bez recepty na naszej stronie, w cenie, którą nazywamy wygodną, ponieważ współpracujemy bezpośrednio z dostawcami leków i nie płacisz zbyt wiele za utrzymanie apteki biurowej, a otrzymujesz lek bezpośrednio z magazynu apteki.

Kupować antybiotyk online czy nie? Decyzja należy do Ciebie, ale my zadbaliśmy o to, abyś mógł docenić zalety.


Co to jest doksycyklina


Doksycyklina to substancja przeciwbakteryjna zdolna do zwalczania patogenów. Doksycyklina blokuje proces zapalny w organizmie i przy odpowiednim leczeniu może całkowicie wyeliminować stan zapalny.

Doksycyklina jest półsyntetycznym antybiotykiem tetracyklinowym i jest mniej skłonna do uszkadzania flory jelitowej niż inne antybiotyki z tego zakresu. Lek charakteryzuje się pełniejszym wchłanianiem i dłuższym czasem działania. Pod względem aktywności przeciwbakteryjnej doksycyklina przewyższa naturalne tetracykliny.

Doksycyklina jest stosowana w leczeniu drobnoustrojów Gram-dodatnich Staphylococcus spp. (w tym: Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis), Streptococcus spp. (w tym: Streptococcus pneumoniae), Clostridium spp, Listeria spp.; Actinomyces israeli; oraz drobnoustrojów Gram-ujemnych: Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Haemophilus influenzae, Klebsiella spp, Escherichia coli, Shigella spp, Enterobacter, Salmonella spp, Bordetella pertussis. Bacteroides spp., Treponema spp.

Doksycyklina działa na riketsje, mykoplazmy, patogeny ornitozy i trachomy oraz niektóre pierwotniaki.

Uwaga specjalna: Doksycyklina nie działa na większość szczepów Proteus, Pseudomonas aeruginosa i grzybów.

Nazwy handlowe Doxycycline


Substancja czynna Doxycycline może występować w obrocie pod kilkoma nazwami. Należą do nich Vibramycin, Monodox, Acticlate, Atridox, Avidoxy, Doxy, Doxycin, Doryx, Oracea, Periostat i inne. Dlatego każdy z tych leków zawiera tę samą substancję czynną i wszystkie te leki o różnych nazwach są do siebie podobne.

Co to jest rodzajowa doksycyklina


Jeśli nie wiesz, czym jest generyk, wyjaśnimy Ci to: generyczna doksycyklina i doksycyklina to podobne leki z tą samą substancją czynną, ale inną nazwą handlową.

Weźmy przykład: widzisz w sprzedaży antybiotyk Doxycycline - na opakowaniu jest napisane "Doxycycline", co dokładnie odpowiada nazwie substancji czynnej, następnie widzisz w sprzedaży Atridox, o którym wspominaliśmy w poprzednim akapicie. Lek Atridox zawiera w tabletkach substancję czynną - doksycyklinę, jest to więc doksycyklina generyczna, czyli lek o nazwie handlowej.


Mechanizm działania doksycykliny


Aby zrozumieć mechanizm działania doksycykliny, konieczne jest zrozumienie mechanizmu działania antybiotyków.

Antybiotyki to substancje, które mogą zabijać patogeny lub zapobiegać ich namnażaniu, pozwalając naturalnym mechanizmom obronnym organizmu na ich eliminację.

Dlatego antybiotyk po dostaniu się do organizmu najpierw zapobiega pojawieniu się nowych szkodliwych zarazków, które wywołały stan zapalny w organizmie. Bakterie nie namnażają się, a mechanizm obronny organizmu jest w stanie poradzić sobie z pozostałą "armią" bakterii.

Istnieją antybiotyki naturalne, czyli pozyskiwane w sposób naturalny, najczęściej z pożytecznych mikroorganizmów, oraz antybiotyki syntetyczne. Pamiętaj, że antybiotyki zwalczają infekcje; antybiotyki nie zabijają wirusa, jak Covid, ale są antybiotyki przeciwgrzybicze i przeciwpierwotniakowe, czyli działają na konkretne mikroorganizmy.

Oczywiście antybiotyki są cudem, ale nie są panaceum. Nie wolno na nich całkowicie polegać. Musisz podjąć kombinację środków dla całkowitego powrotu do zdrowia, a lekarz powie Ci, które z nich!

Wskazania do stosowania doksycykliny


Doksycyklina jest szczególnie wskazana w zakażeniach laryngologicznych (zapalenie ucha środkowego, zapalenie migdałków, zapalenie zatok), przewlekłym i ostrym zapaleniu oskrzeli, zapaleniu płuc, zapaleniu opłucnej, zakażeniach układu moczowego, trądziku. Antybiotyk jest przepisywany w leczeniu rzeżączki i chlamydii, boreliozy, malarii oraz zakażeń skóry i tkanek miękkich.

Stosuje się go również w celu zapobiegania powikłaniom pooperacyjnym oraz w leczeniu zakażeń dróg żółciowych.

Doksycyklina jest przepisywana w leczeniu ostrego zapalenia gruczołu krokowego u osób starszych.

Przeciwwskazania do stosowania doksycykliny


Przeciwwskazaniem do podawania leku są: uczulenie na antybiotyki z grupy tetracyklin, zwłaszcza na doksycyklinę; dzieci poniżej 8 roku życia; ciąża; karmienie piersią (mlekiem matki); ciężka niewydolność nerek i nietolerancja laktozy.

Szczególne wskazania


Doksycyklina jest stosowana ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby.


Działania niepożądane doksycykliny


Na ogół lek jest dobrze tolerowany i ma niewiele działań niepożądanych.

Odnotowano jednak przypadki działań niepożądanych. Należą do nich bóle głowy, nudności, biegunka, wysypki skórne, niekorzystny wpływ na układ krążenia itp.

W przypadku wystąpienia powyższych objawów lub innych nieprawidłowych i dokuczliwych objawów należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Jak stosować doksycyklinę: czas trwania leczenia i efekty


Czas trwania leczenia doksycykliną zależy od ciężkości choroby i innych czynników. Na ogół czas trwania leczenia wynosi od 5 do 10 dni.

Doksycyklina zwykle działa w ciągu pierwszych trzech dni i zwykle jest w pełni skuteczna w ciągu trzech dni od zaprzestania stosowania antybiotyku.

Zwykle nie jest przepisywany na okres krótszy niż 5 dni.

Dawkowanie i podawanie doksycykliny: kiedy i jak przyjmować antybiotyk


Dawka dobowa dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat wynosi 200 mg w pierwszym dniu leczenia, 100 mg (1 tabletka) rano i 100 mg (1 tabletka) wieczorem, co 12 godzin.

Od drugiego dnia dawka dobowa wynosi 100 mg - 1 tabletka raz dziennie.

Aby uniknąć podrażnienia błony śluzowej żołądka, lek przyjmuje się doustnie, po posiłkach, popijając dużą ilością wody.

Przeciwwskazane jest popijanie tabletek mlekiem oraz jednoczesne przyjmowanie preparatów zawierających jony wapnia, magnezu i glinu: chlorek wapnia, leki zobojętniające (na zgagę) itp.

Jeśli przebieg choroby jest ciężki, dawka dobowa przez cały okres leczenia wynosi 200 mg: 1 tabletka 100 mg, dwa razy dziennie, co 12 godzin.

U dzieci w wieku od 8 do 12 lat lek przepisuje się w dawce 4 mg na 1 kg masy ciała na dobę w pierwszym dniu leczenia i 2 mg na 1 kg masy ciała na dobę w kolejnych dniach.


Specjalne wskazówki dotyczące użytkowania


Jeśli cierpisz na problemy z układem pokarmowym, przyjmuj tabletki z jedzeniem, dzięki czemu są one bardzo delikatne dla błony śluzowej.

Nie należy przyjmować antybiotyku na pusty żołądek.

Doksycyklina i alkohol


Antybiotyki tetracyklinowe, w tym doksycyklina, nie wchodzą w interakcje z alkoholem, jednak alkohol etylowy może zmniejszyć działanie antybiotyku.

Doksycyklina a zwierzęta


Roztwór doksycykliny jest stosowany w medycynie weterynaryjnej domięśniowo u bydła, małych przeżuwaczy i świń. Preparat podaje się zwierzętom jako dawkę jednorazową: bydło i małe przeżuwacze: 1,0 ml na 10 kg masy ciała zwierzęcia; świnie: 0,5 ml na 10 kg masy ciała zwierzęcia. W razie konieczności lek należy podawać wielokrotnie po 48 godzinach.

W przypadku indywidualnego podawania psom i kotom, doksycyklinę należy podawać doustnie (doustnie) zmieszaną z pokarmem (w razie konieczności lek należy podawać siłą u nasady języka) raz na dobę w dawce 10 mg doksycykliny na 1 kg masy ciała zwierzęcia. Leczenie w ostrej fazie choroby trwa 3 do 5 dni, w fazie przewlekłej 8 do 10 dni.

Wniosek


Doksycyklina to nie tylko antybiotyk o szerokim spektrum działania, to lek, który pomoże Tobie i Twoim bliskim szybko wrócić do zdrowia, odzyskać dobry nastrój i pewność siebie. Mamy nadzieję, że zamawiając w naszej aptece internetowej będą Państwo zadowoleni z zakupu, bo będzie on wygodny i skuteczny, a na to przecież pracujemy.

  • Robert

    Bardzo dobry antybiotyk. Jestem zadowolony z wyników.

Stwórz własną recenzję
Ocena strony:
Strona internetowa
Cena / Wykonanie
Wysyłka
Rekomendacje
Recenzja klienta:

Używając strony tabletkibezrecepty.com wyrażasz zgodę na naszą politykę cookies.